Friday, June 13, 2014

פרטים קטנים - אלה שלא תמיד חושבים עליהם באירוע


הדברים הקטנים האלה, באירוע ובמהלך הפקתו, שלא תמיד חושבים עליהם.... הנה הם:

מתי להוריד את ההינומה?
ההינומה מסיימת את תפקידה בתום החופה. אפשר ורצוי, בכדי לא להרוס את התסרוקת או בכדי שהשיער לא ייתלש כשקופצים עליך, לבקש מאמא, חברה או החמות לעתיד לשחרר אותה (בעדינות) לפני שלב החיבוקים והנישוקים שמגיעים בסוף החופה. חשוב לשמור עליה ולא לאבד, במיוחד אם היא של סלון הכלות. לכן, הקפידי לתדרך את מי שמוריד/ה מה לעשות איתה.


הסעות לאורחים
אם תכננתם להסיע את האורחים לחתונה, חשוב שהם ידעו מהם נקודות האיסוף והפיזור ומתי עליהם להתייצב שם. בחרו מקום נוח ומרכזי (עם חניה ו/או תחבורה ציבורית שמגיעה למקום המפגש). חשוב לתדרך את הנהג בנקודות עצירה (לאיסוף ופיזור) בדרך. כמו כן, ציידו את הנהג בטלפונים חשובים לכל בעיה שלא תהיה ואם אפשר, הציבו בכל אוטובוס אחראי שידע לטפל בבעיות, אם צריך. כמו כן, הכינו לאחראי או לנהג את רשימת הנוסעים בכדי שאף אחד לא ישכח (אפשר לבקש מהנוסעים לסמן הגעה).

מוזמנים לעשות לייק לצלם מוכשר ביותר: https://www.facebook.com/natosc89


גם כלה עושה פיפי
בכל היום העמוס הזה חשוב גם לעשות פיפי. זהו פרט שלפעמים נוטים לשכוח. לפני לבישת השמלה רצוי ללכת לשירותים. כמו כן, מומלץ להתפנות גם לפני הכניסה לאולם או בזמן/מיד לאחר קבלת הפנים. בכדי להקל עליך במבצע, בחרי מישהי שנוח לך להיות במחיצתה ושתוכל לעזור לך עם השמלה. אם את יודעת שיש לך שלפוחית רגיזה, כדאי לבדוק עם המעצבת, במיוחד עם יש מחוך ובגד גוף, מה יהיה הכי נכון לעשות ואיזו שמלה תתאים יותר (תיק תקים, שמלה פחות מסורבלת בחלק התחתון וכדומה).

מתנשקים
נכון, את מתה להתנשק איתו אחרי החופה. אבל קחי בחשבון שכוווולם מסתכלים עליך. רצוי שאת המציצות, הלשונות והקולות תשאירו לרגעים אינטימיים יותר.
ואם כבר מדברים על נישוקים וחיבוקים – זה ממש בסדר להגיד לאורחים בקבלת הפנים שנשיקות נותנים מרחוק ובאוויר. אנשים בדרך כלל מודעים לזה והם בעצמם לא רוצים להרוס לך את הלוק ולהשאיר חותם אדום על הלחי.


טקס העוגה
אם בחרתם לאמץ את טקס העוגה, נהוג לקיים אותו אחרי האוכל. אם יש לכם אורחים שעוזבים מוקדם, וחשוב לכם שיהיו בזמן הטקס, אתם יכולים להקדים לתחילת הערב, לפני ריקוד החתנכלה. חותכים את השכבה התחתונה של העוגה. את החתיכה הראשונה חותכים יחד - הכלה מחזיקה את הסכין ביד ימין, והחתן מניח את ידו על ידה. את החתיכה השניה חותך החתן ומאכיל בה את הכלה. הכלה עושה את אותו הדבר, אחריו. את השכבה העליונה של העוגה שומרים במקפיא לחגיגות יום הנישואין הראשון.


מה עושים עם טבעת האירוסין בזמן החופה?
אפשר להשאיר אותה בבית או להשאיר אותה לפקדון אצל המלווה או אצל אמא. את טבעת הנישואין עונדים על האצבע המורה של יד ימין, ולאחר מכן מעבירים לכל אצבע שנוח לך. לפי המנהג, לא עונדים שום טבעת אחרת בערב הנישואין מלבד את הטבעת של החתונה עצמה. לאחר הנישואין אין שום מנהג או עקרון. כפי שצויין, אפשר לענוד את טבעת הנישואין על כל אצבע שהיא וכנ"ל לגבי טבעת הארוסין.


איך כותבים את שמות המוזמנים על המעטפה?
אם מזמינים את כל המשפחה, כולל הילדים, יש לכתוב: לכבוד משפחת כהן.
אם מזמינים את בני הזוג בלבד, יש לכתוב: לכבוד ישראל וישראלה כהן.
אם מזמינים את אחד/ת מבני הזוג ולא יודעים את שם בן/בת הזוג, יש לכתוב: ישראל ובת זוגו/ישראל וזוגתו (לא בת זוגתו) או ישראלה ובן זוגה. 

איך נהוג לצעוד אל החופה?
יש מספר דרכים מקובלות וכל זוג בוחר את הדרך שמתאימה לו לפי שיקוליו:
החתן עם שני האבות והכלה עם שתי האמהות.
החתן עם הוריו והכלה עם הוריה.
ההורים מחכים מתחת לחופה והחתן והכלה מגיעים יחד. 
כל אחד הולך עם הוריו. החתן הולך עם ההורים לחופה והכלה הולכת עם הוריה עד אמצע השביל. הורי הכלה ממשיכים לבד לצעוד לחופה ואילו החתן חוזר למקום שבו הכלה עומדת, מכסה אותה ושניהם ממשיכים יחד.


התמונות לקוחות מהאינטרנט ומצלם צעיר ומוכשר מואד!!! Natos Cohen שדף הפייסבוק שלו מצורף כאן.No comments:

Post a Comment