Friday, September 16, 2011

חתונת נושא - ראש השנהחתונת נושא ראש השנה


את האמת? בהתחלה לא הבנתי מה הקטע של חתונות נושא, ולמה, לכל הרוחות והשדים, צריכים מניפת צבעים שתתחבר למוטיבים של השמלה, שיתחברו למוטיבים של העיצוב והריח בשירותים....

ככל שאני נחשפת יותר לאירועים מן הסוג הזה, אני לומדת שזה גאוני! הכל הרמוני יותר ומתחבר יותר. אירוע שמפעיל את כל החושים, אבל לא בבלאגן. שיש חוט מקשר, ולו הדקיק ביותר, בין כל או רוב המרכיבים שלו.

ראש השנה, ובכלל חגי תשרי, מאוד מיוחדים בעיני מכיוון שהכל קשור להתחדשות, התחלות חדשות, פיוסים וסליחות בין אדם לחברו. יש הרגשה חגיגית באויר ומזג האויר מושלם – עדיין לא קר מידי ולרוב לא חם כמו בחודשי הקיץ הלוהטים. זה נכון שאין יותר מידי ימים בהם אפשר להתחתן (בין חג אחד למישנהו) אבל אם מוצאים כזה שווה להשתבץ (:

אז מאיפה מתחילים?
ממשיכים לחייך ולהתרגש (הרי בחרתם להתחתן ובחרתם בתקופה מקסימה לקיום החתונה)!!! חשוב לבחון טוב את התאריכים ולבדוק שהאירוע לא יהווה מעמסה עבורכם או עבור האורחים (קרוב מידי לערב חג, לדוגמה).

בוחרים מקום לחתונה
אני הייתי בוחרת מקום בטבע לחתונה מהסוג הזה. כך האורחים ואתם תוכלו להינות ממזג האויר הטוב, מהאוירה הקסומה של תקופת החגים ומהתחברות לטבע.
בכל מקרה, זה השלב שבו צריך לעשות הערכות לגבי כמות מוזמנים ותקציב לחתונה!

בוחרים את שמלת החתונה ואת פלטת הצבעים
שמלת הכלה הנה מוטיב מרכזי בחתונה. כל העיניים מופנות אל הכלה, בין היא לוקחת חלק בקבלת הפנים ובין היא מגיעה ישירות לשביל החופה. בארצות הברית, קניית השמלה היא אחד הדברים הראשונים שהכלה עושה. סגנון השמלה והאלמנטים העיצוביים שלה משפיעים על מרכיבים רבים בחתונה עצמה – עיצוב, עוגה, הזמנות וכדומה. השמלה יכולה להיות מעוטרת בפרחים כתומים, סרט חום וכדומה. חליפת החתן תכלול אלמנטים (עניבה, צבע חולצה וכדומה) בצבעים שנבחרו לעיטורי שמלת הכלה.
עיצוב המקום וצבעי האירוע יכללו צבעים חמים שמזכירים את סמלי החג והסתיו. אדום - תפוח, חום - דבש, כתום – דלועים למיניהם (כן, אי אפשר להתעלם מצבעי התקופה ביבשת הגדולה) וכדומה.

עיצוב
בעיצוב החלל והשולחנות אפשר להשתמש בחומרים כגון בד יוטה/אורגנזה, גזעים וענפים דקורטיביים ובעוד חומרים מהטבע. באופן כללי הייתי מעצבת חלל עם טאצ' כפרי, אבל בסטייל (:
עיצוב השולחן יכלול מפות וראנרים בצבעי המניפה ואלמנטים נוספים כגון נרות ו/או פמוטים, פרחים בצבעים הנבחרים, אבנים טבעיות וכדומה. אותם הצבעים והאלמנטים יקשטו גם את שולחנות הבופה והבר. את המתנות לאורחים אפשר להניח על הצלחות או בקרבתן. זה מוסיף צבע ויופי לשולחן.
שביל ההליכה לחופה יכול להיות לבן עם עיטור מיוחד של עלי כותרת בצבעי המניפה.
ריהוט אלטרנטיבי – סידור פינות ישיבה עם המוטיבים העיצוביים הנבחרים. במרכז השולחן אפשר להציב Fire pit או כלים עם עששיות קטנות בתוכם, ולהציב לידם מרשמלו על מקלות, כדי שהאורחים יוכלו לצלות להנאתם.הזמנות
ההזמנות יכללו את המוטיבים והצבעים הנבחרים. אפשר להדפיס את ההזמנות על נייר ממוחזר.
אפשר לחתוך לבבות/צורות עלים בצבעי פלטת הצבעים ולכניס לתוך ההזמנה. כאשר האורחים יפתחו את ההזמנה הלבבות יפלו ויצרו אפקט "שלכת".

אוכל ומשקאות
אפשר לשלב בתפריט או לבחור מנות שמזכירות את התקופה – מאכלים חג מסורתיים עם טוויסט מעניין, מרקים, מאכלים שמשלבים פירות וירקות עונתיים וכדומה. כמו כן, אפשר להביא קייטרינג שמתמחה באסאדו. המשקאות יכולים לכלול סיידר תפוחים חם עם מקלות קינמון וקוקטיילים כתומים/צהובים עם פלחי פירות הדר. בפינת הקינוחים מפל שוקולד לבן ושוקולד שחור עם פירות העונה.


עוגה מעוצבת
עוגת קומות בצבע off-white מעוטרת פרחים בצבעי המניפה. אפשר להוסיף אלמנטים שמזכירים את החג ו/או עונת השנה. אפשר להציב את העוגה על סטנד מעץ או על גזע עץ רחב.  

מתנות לאורחים
צנצנת ריבה, צנצנת דבש, פמוטים ו/או נרות דקורטיביים, תפוח מסוכר, עוגת דבש מעניינת, צנצנת להכנת מרק עדשים כתום (http://citrusim.blogspot.com/2011/09/favors.html) או איזו מתנה מ- apple store (:
רצוי לפנות גם לעמותות השונות שמציעות מתנות שהן גם תרומה. דרך של נתינה והזדמנות מצויינת להתחיל את השנה החדשה ואת החיים המשותפים.בארה"ב האירוע מחולק למספר חלקים שונים (גם בזמנים שונים) והכל נקשר בסופו של דבר לאירוע אחד, דרך המוטיבים החוזרים. אפשר להוסיף ולתת דוגמאות נוספות, אך אני משאירה גם קצת ליצירתיות ולדמיון שלכם!

חג שמח ושנה טובה,
רונית


אוהבים אותנו בפייסבוק 
1 comment:

  1. אני נותרתי בחלק העיצוב, ממבט של מארחת ואורחת, מעניין היכן, אם בכלל יוצבו ספות ומערכות ישיבה בחלל המקום

    ReplyDelete